تبلیغات بالای سایت
وبلاگ > اقامتگاه Y-A-O

اقامتگاه Y-A-O

Y/A/O Residence / Octane architect & design

4 لایک

74 بازدید

توضیحات متن توسط معمارانه ارائه شده‌است. خواسته کارفرمایان طراحی یک پلان آزاد بی‌حد و حصر برای طراحی یک خانه منحصر به فرد بود، به طوری که  مختص آنها باشد و از قید محدودیت‌های خارجی آزاد باشد،  پس ما برای طراحی و توسعه سبک معماری که شخصاً به آن علاقه‌مند بودیم، آزاد بودیم. در طول ۵ تا ۱۰ سال گذشته، ما دیدیم که یک زبان معماری خاص، که در آن دیوار خارجی و سقف به یک زاویه مورب همگرا می‌شوند، به ویژه در ساختمان‌های تجاری پروژه‌های املاک و مستغلات، محبوب شده اند

با این حال, به غیر از توجه به خارج ساختمان, این زبان معماری هرگز در داخل آن ساختمان‌ها ظاهر نمی‌شود که هنوز تحت سلطه یک چیدمان عادی عمودی و موازی است. در این مورد, ما کنجکاو هستیم ببینیم آیا امکان استفاده از این زبان به سایر جنبه‌های طراحی وجود دارد تا صرفاً برای یک هدف تزیینی مورد استفاده قرار می گیرد.

از دیدگاه ما, برای اینکه معماری را تا حد امکان بیان کنیم, باید از طراحی برنامه و ساختار شروع کنیم. زمانی که زبان به طور موفقیت آمیزی در این دو منطقه ادغام شد, المان‌های دیگر مانند کف, دیوار, سقف, بیرون, و داخل به طور طبیعی با این سبک هماهنگ خواهند شد.

برای رسیدن به نسخه ایده‌آل زبان معماری، ما به حیاطی نیاز داریم که در آن نور خورشید به آن اجازه عبور از طریق و ریزش باران به عنوان مرکز ساختمان را می‌دهد. خط دیوار مورب برای اتصال بدنه ساختمان و چارچوب حیاط و نیز سقف عمل می‌کند.

در حالی که کادر ساختمان بلندتر از چارچوب حیاط است، باران از سقف به حیاط مانند پرده‌ای از آبشار فرو می‌ریزد. ما سقف را با شیب دره که به طور طبیعی برای سازه مناسب است، کامل می‌کنیم. سقف نیز به موازات پشت‌بام است. ما این زبان معماری را برای خدمت مناسب در سه بخش اصلی ساختمان بکار بردیم

بیشتر بخوانید: 50 نمونه از بهترین خانه های سال 2019 تاکنون

منبع : سروده رفیعی
تبلیغات فوتر سایت