تبلیغات بالای سایت
وبلاگ > خانه درختی

خانه درختی

The Tree House / Bloc Architects

4 لایک

66 بازدید

توضیحات متن توسط معمارانه ارائه شده‌است. در یکی از مناطق مسکونی انحصاری دوربان، "خانه درختی" در یکی از معدود مناطق ساحلی باقی مانده از ساحل شمالی طراجی و اجرا شده است.

این خانه معاصر مدرن به دنبال ترکیبی یکپارچه از زندگی در فضای داخلی و بیرونی است و در آب و هوای استوایی دوربان طراحی شده‌است.

هدف طراحی این خانه ایجاد یک طرح باز آزاد با اتصال زیاد به محیط اطراف آن بصورت حرکت دادن خانه به جلو و در راستای طرح خطوط طبیعی سایت به منظور ایجاد حس القایی محیطی در فضای جنگل‌ها و همچنین ایجاد یک آمفی تئاتر طبیعی به کمک باد  بود.

نمای دریا و درختان سمت شرقی و نمای زیبای کمربند سبز جنگل‌ها تا جنوب غربی از هر اتاق در خانه قابل مشاهده است و این اطمینان را می دهد که از منظره محیط طبیعی در طراحی کمک گرفته شده‌است. همه درب های کشویی در طبقه اول به طور یکپارچه به داخل حفرات ناپدید می‌شوند که به خانه حس باز بودن و آرامش را با نور طبیعی و تهویه طبیعی می‌دهند. گستره وسیع لعاب داده شده کف زمین بیشتر بر روی برنامه باز تاکید دارد.

کارفرما در روبروی خانه تواناییغوطه‌ وری با طبیعت را احساس می کند. پنجره‌های بالا و پایین نمای غربی یک فضای گالری مانند  زیبا برای مجموعه هنری شخصی کارفرما ایجاد کرده است چرا که یک تخته‌رنگ تجزیه شده از چوب، بتن و سنگ برای تکمیل زیبایی طبیعی سایت استفاده شده‌است 

بیشتر بخوانید: 50 نمونه از بهترین خانه های سال 2019 تاکنون

منبع : سروده رفیعی
تبلیغات فوتر سایت