وبلاگ > راهنمای خرید موکت

راهنمای خرید موکت

در مقاله راهنمای خرید موکت قصد داریم به مواردی که در انتخاب موکت تاثیر گذار می‌باشند اشاره کنیم و شما را برای خرید موکت مناسب راهنمایی کنیم

3 لایک

375 بازدید

استفاده از موکت در دکوراسیون داخلی یکی از بهترین گزینه ها برای تزئین کف است.ما در مقاله راهنمای خرید موکت قصد داریم به مواردی که در انتخاب موکت تاثیر گذار می‌باشند اشاره کنیم و شما را برای خرید موکت مناسب راهنمایی کنیم.

داشتن یک کف زیبا در محیط هایی که در آن حضور می‌یابید یک مزیت بزرگ محسوب می شود که زیبایی های بصری با جلوه ویژه فضا را دوچندان می‌کند، بدون شک موکت سیزال را می توان از بهترین موکت های موجود دانست که از لحاظ کیفیت در درجه بالایی قرار دارند.

 

نکاتی درباره خرید موکت

تفاوت یک موکت با کیفیت و بی کیفیت در بافت آنهاست اغلب موکت های مرغوب دارای بافت های متفاوتی هستند.برای مثال بافت ساکسونی، فریز، بِربِر، کات و لوپ، هر کدام از این نوع بافت ها ظاهر فوق العاده و منحصربفرد خود را دارند. استفاده از موکت ها برای پوشش کامل فضای داخل در کنار متریال و دیزاین های دیگر می تواند به نما و جلوه محیط کمک بسزایی کند.

همچنین اگر قصد دارید با موکت های مناسب برای اتاق کودک آشنا شوید این مقاله پیشنهاد می شود.

علاوه بر موضوع زیبا بودن محیط نداشت شکلی از الیاف و بافت در محیطی که در آن حضور دارید مانند موکت های مدرن ، فرش و موارد این چنینی قطعا نمایانگر یک فضای اصیل را ندارد ، با این تفاسیر می توانیم این گونه جمع بندی کنیم با انتخاب یک محصول مناسب با محیط خود می توانید جلوه های زیبایی را بیافرینید.

مورد دیگر در رابطه با انتخاب یک موکت خوب راحتی موکت می باشد. آیا تا به حال به صدا‌هایی که از پارکت و لمینت بعد یک مدت استفاده شنیده اید قطعا این صدا‌ها دلنشین نخواهد بود.

همین الیاف نرم و راحت باعث ایجاد حس راحتی شده است که موکت میتواند برای افراد بزرگسال و یا نوزاد فراهم کند، این مورد هم قابل قیاس با کفپوش ها نیست هر چند که مرغوب باشند این ویژگی باعث شده تا هر وقت که خواستید بتوانید روی موکت دراز بکشید و استراحت کنید البته توجه کنید که حتما جنس موکت از نوع مرغوب باشد.

موکت در نقش یک عایق گرما و سرما

موکت را می توان یک عایق حرارتی عالی به حساب آورد. در تمام فصل های سال اعم از گرم یا سرد ، زمستان یا تابستان حس مطلوبی در محیط ایجاد می کند. به علاوه این مورد محصولات سیزال با سیستم گرمایش از کف مشکلی ندارد و به راحتی می توانید هر دو را باهم استفاده کنید.

مشکل کثیف شدن موکت

استفاده موکت نیاز مراقب بیشتر دارد که این مراقب شامل کنترل رفت و آمد روی موکت می باشد. و البته افرادی که به صورت صحیح از موکت بهره برداری می کنند می توانند از مزایای موکت لذت ببرند اما افرادی که بصورت اشتباه از موکت استفاده کنند باید نحوه استفاده صحیح از موکت را یاد بگیرند و سپس از آن استفاده کنند.

یک بحث نادرست درباره آلرژی زا بودن موکت

مبحث آلرژی‌زا بودن یا نبودن موکت و کفپوش‌های دیگر چندین سال‌ است که مورد توجه است. و افراد با ترس از اینکه ممکن است موکت موجب افزایش یا شدت گرفتن آلرژی شود روبرو شدند اما طبق تحقیقاتی که صورت گرفت معلوم شد که آلودگی روی کفپوش های سخت مهار نمی‌شود و در هوا معلق می‌ماند. در صورتی که موکت های مرغوب از معلق ماندن گرد و غبار و آلودگی های آلرژی زا در هوا جلوگیری می‌کنند. و میزان عوامل تشدید آلرژی را به حداقل می‌رسانند.

ایجاد آرامش با خاصیت آکوستیک
بدیهی است که خاصیت آکوستیک که در موکت وجود دارد باعث به حداقل رسیدن صدا های اضافی محیط می‌شود. امروزه فضا‌های شهری ما مملو از صدا‌ها و آلودگی‌های صوتی مختلف میباشد. به این فکر کنید که با استفاده از موکت قسمت بسیار زیادی از صداهای ناخواسته محیط را می توان کاهش داد. و همانطور که همه ما میدانیم محیط آرام تر منجر به آرامش بیشتر در رفتار افراد حاضر در آن خواهد شد.

ایجاد یک محیط امن
این مورد بیشتر از بقیه برای کسانی که دارای نوزاد هستند توصیه می شود و حتی خانواده‌ هایی که افراد کهن سال در بین اعضای خانواده دارند موکت بودن کف به این علت توصیه می شود که این افراد نیازمند توجه بیشتری هستند. و قطع به یقین موکت میتواند حوادث ناشی از بی احتیاطی در محیط خانه را به حداقل برساند.

منبع : https://sisal.ir/